Vítejte HostPřihlásit

CAD Fórum WIKI

RSS RSS

Navigace


Prohledat wiki
»
Sponzoři:
CAD Studio a.s.

KKS

RSS
Změněno 18.05.2011 14:30 uživatelem Vladimír Michl Kategorizováno jako Normy, Strojírenství, Zkratky
Pro jednotné značení technologických prvků v energetice a elektrárenství je nejčastěji používán systém KKS (Kraftwerk-Kennzeichensystem).

Systém KKS vznikl v 60. letech minulého století v Německu a jeho cílem bylo vytvořit jednoznačné a univerzální značení pro elektrárenské celky. Výhodou KKS je jednotné použití pro stavební i strojní zařízení, elektrotechnologii, instrumentaci a řídící systémy. Pomocí kódu KKS lze určit umístění veškerých zařízení v areálu elektrárny. Každá součást si nese svůj kód od projektu, přes výrobu až do provozu elektrárny a je tímto kódem jednoznačně určena a zařazena. Neexistuje více než jedno zařízení, ovládací skříň nebo signál v řídícím systému o stejném kódu KKS.

V České republice je často využívána metodika KKS-ČEZ, a.s. vytvořená na základě německých norem (DIN) tak, aby respektovala podmínky v elektrárenské společnosti ČEZ. V současné době je metodika značení elektráren KKS-ČEZ rozdělena do tří knih a uvažuje se o jejím dalším rozšíření, které by se mělo zaměřit na specifické druhy zařízení a výrobny ČEZ, a.s. (vodní elektrárny, apod.).

ScrewTurn Wiki verze 3.0.4.560. Hosting CADforum. Tvorba a šíření obsahu dle licence Creative Commons.

statistics in vBulletin