Vítejte HostPřihlásit

CAD Fórum WIKI

RSS RSS

Navigace


Prohledat wiki
»
Sponzoři:
CAD Studio a.s.

Hlavní stránka

RSS
Změněno 05.01.2015 16:38 uživatelem Alena Kategorizováno jako Nápověda, System

CAD Wiki - web, který píšete vy

CAD wiki

Tematické oblasti:

Cíle a použití

CAD Wiki je interaktivní web služba pro snadnou a rychlou tvorbu, doplňování a editaci textů, návodů, postupů a příruček z oblasti CAD a projekce. Obsah stránek na tomto webu (včetně této) může po přihlášení vytvářet a editovat kterýkoliv návštěvník a přispět tak ke kvalitě obsahu této kolektivní báze znalostí. Nejznámějším představitelem podobných "wiki" webů je Wikipedia (slovo wiki pochází z havajštiny a znamená rychlý).

Do CAD Wiki můžete přidat jakýkoliv text či článek týkající se využívání CAD aplikací, či konstrukční a projekční praxe. Máte-li co říci k libovolné oblasti oboru CAD a projektování, neváhejte a rozšiřte obsah této wiki. Stačí i krátký text. Příkladem může být wiki stránka Často kladené otázky k programu AutoCAD (FAQ) v kapitole Zásady práce v CAD programech nebo stránka Ochranná pásma staveb. Stačí se Přihlásit a stisknout Editovat nebo Přidat stránku. S obsluhou wiki vám pomůže Nápověda.

Pomocí web editoru můžete své texty libovolně formátovat a odkazovat na/z dalších stránek na CAD wiki. K textům můžete připojovat ilustrační obrázky a souborové přílohy až do velikosti 10MB. U všech textů a oprav je uchovávána historie a přehled změn (viz Historie) a je tak možné verze porovnávat a případně se vrátit ke starší verzi článku. K článkům je možné vést diskusi (viz Diskutovat). V celém obsahu CAD Wiki lze snadno vyhledávat. Změny dané stránky, změny na celé wiki nebo nejnovější diskuse můžete sledovat pomocí RSS kanálů.

Cloud obsahu CAD wiki:
3D AutoCAD Autodesk BIM Bydlení Civil3D Elektrotechnika Formáty Geodézie GIS Hardware Inventor Nápověda Normy Parametry rodin Programování Revit Správa dat Stavebnictví Strojírenství System Tipy Windows Zkratky

Pravidla

Využití této nekomerční a bezplatné služby se řídí pravidly podobnými encyklopedii Wikipedia. Obsah je vytvářen a šířen podle licence Creative Commons (BY-SA). Jakékoliv komerční texty a odkazy budou odstraněny.

Pro zkoušení funkcí editoru, historie změn a dalších funkcí prosím používejte stránku Pískoviště.
  Název Velikost
- Calculator_2.gif 10,23 KB
- collaboration.jpg 7,76 KB
- drafter.jpg 14,38 KB
- wiki1.PNG 6,37 KB
- wiki2.png 13,15 KB

Odkazující stránky:

ScrewTurn Wiki verze 3.0.4.560. Hosting CADforum. Tvorba a šíření obsahu dle licence Creative Commons.

statistics in vBulletin