Vítejte HostPřihlásit

CAD Fórum WIKI

RSS RSS

Navigace






Prohledat wiki
»




Sponzoři:
CAD Studio a.s.

Katalogy

RSS
Změněno 11.06.2010 10:12 uživatelem Administrator Kategorizováno jako 3D, Inventor, Normy, Strojírenství

CAD katalogy a normálie

Nedílnou součástí prakticky každého konstruovaného výrobku jsou jednak normalizované součásti, většinou spojovací nebo pohybové prvky, a jednak nakupované součásti renomovaných výrobců, např. vypínače, konektory, tlačítka, nožky, motory, apod. Takovéto typy součástí samozřejmě není potřeba modelovat znovu a znovu - lze využít stávajících knihoven normálií a CAD modelů poskytovaných jednotlivými výrobci.

Statisíce normalizovaných součástí podle ČSN, DIN, ANSI a dalších norem najdete např. v Obsahovém centru Autodesk Inventoru nebo v AutoCADu Mechanical. Katalog normálií obsahuje i řada dalších CAD aplikací.

CAD modely výrobků konkrétních firem najdete zpravidla na webu daného výrobce (v některém z obvyklých CAD formátů nebo v neutrálním formátu STEP) nebo můžete využít online knihoven sdružujících parametrické modely výrobků předních strojírenských a elektrotechnických firem - viz např. cadforum.partcommunity.com či uživatelské knihovny a katalogy, kam můžete i sami přispět, jako např. www.cadforum.cz/catalog.

Odkazující stránky:

ScrewTurn Wiki verze 3.0.4.560. Hosting CADforum. Tvorba a šíření obsahu dle licence Creative Commons.

statistics in vBulletin