Vítejte HostPřihlásit

CAD Fórum WIKI

RSS RSS

Navigace


Prohledat wiki
»
Sponzoři:
CAD Studio a.s.

Odhumusování, skrývka ornice

RSS
Změněno 14.06.2010 13:33 uživatelem Administrator Kategorizováno jako Civil3D, Stavebnictví
Pokud řešíme problém odhumusování v projekční aplikaci AutoCAD Civil 3D, můžeme použít dvě možnosti.

První způsob přes podsestavy je vhodný v případě, kdy skrýváme ornici pod koridorem omezeném průsečíky svahů s terénem - použijeme podsestavu "OdstraňováníPovrchuVozovky" nebo, chceme-li ornici odebrat v libovolně širokých pásech kolem koridoru, pak použijeme podsestavu "OdstraňováníOrnice".

Paleta nástrojů: Aplikace Civil 3D - metrické jednotky > záložka Linie paty svahu, podsestava "OdstraňováníPovrchuVozovky"

Obrázek

Druhou možností je případ, kdy nemáme k dispozici koridor, a proto použijeme pár jednoduchých operací s povrchy. Nejprve je nutné příkazem KOPIE zkopírovat stávající povrch terénu. Ihned si ho přejmenujte např. na "Odhumusovaný terén" a v definici povrchu určete jeho hranici půdorysně. Posledním krokem je snížení nového odhumusovaného povrchu o požadovanou hloubku viz Úpravy > Zvýšit/Snížit povrch.

Odhumusovaný povrch vytvořený jak ze spojnic koridoru nebo jen jednoduše snížením stávajícího zaměření poslouží následně pro výpočet kubatur zemních prací a doplní také zobrazení jednotlivých příčných řezů.

Podrobněji viz Civil3D.cz blog: Odhumusování
  Název Velikost
- 2_help.png 53,84 KB

Odkazující stránky:

ScrewTurn Wiki verze 3.0.4.560. Hosting CADforum. Tvorba a šíření obsahu dle licence Creative Commons.

statistics in vBulletin