Vítejte HostPřihlásit

CAD Fórum WIKI

RSS RSS

Navigace


Prohledat wiki
»
Sponzoři:
CAD Studio a.s.

Správa dokumentů

RSS
Změněno 29.07.2010 09:44 uživatelem Vladimír Michl Kategorizováno jako Autodesk, Správa dat, Stavebnictví, Strojírenství
Systémy pro správu dokumentů usnadňují spolupráci, komunikaci a sdílení souborů projekčních týmech. Řeší ukládání dokumentů v jednotném prostředí, se zabezpečením přístupových práv, protokolováním změn, správou verzí a zajištěním proti souběžné editaci téhož souboru. Zpřehledňují struktury projektových dokumentů a usnadňují archivaci a předávání aktuální verze projektu. Systémy EDM (electronic document management) ukládají veškeré postupně aktualizované verze dokumentu, včetně jejich vazeb na odkazované dokumenty, a ke starším verzím dokumentů se lze i vracet. K typickým funkcím dále patří např. fulltextové vyhledávání, e-mailové notifikace zasílané při změně dokumentu či funkce rychlého náhledu (preview).

Pro oblast CAD jsou většinou využívány "document management" (EDM, PDM, PLM) systémy produkované přímo k dané CAD aplikaci a integrované v jejím uživatelském prostředí. Méně pak systémy obecné, nezávislé na konkrétní aplikaci CAD.

Příkladem CAD systémů pro správu dokumentů je Autodesk Vault (v různých funkčních verzích), Bentley ProjectWise, Autodesk Buzzsaw, Solidworks PDM, TeamCenter, SmarTeam, Project Bluestreak. K obecnějším EDM systémům se řadí např. BlueCielo TeamWork a Meridian, iPROJECT, TreeInfo, FileNet, SAP PLM atd.

Odkazující stránky:

ScrewTurn Wiki verze 3.0.4.560. Hosting CADforum. Tvorba a šíření obsahu dle licence Creative Commons.

statistics in vBulletin